Vajina Beyazlatma

Fabulous In Every Way.

Vajina Beyazlatma

Vajina Beyazlatma Nedir?
Genital bölge(Vajina) çeşitli nedenlerle (traş, vs.) kararır. Bu kadının psikolojisini olumsuz etkileyebilir. Bitkisel yollarla Vajina Beyazlatma olmakla birlikte bunlar kalıcı çözüm getirmez.

Genital Bölge (Vulva) Neden Kararır?
Vulva yaşa bağlı renk koyulaşmasına gidebilir.

Gebelik sırasında artan Estrogen (Ösrojen) hormonu genital bölgenin rengini koyulaştırır. Gebelik sonrası bu koyulaşma düzelmez.

Gebelik öncesi kullanılan doğum kontrol hapları, hormonal problemler, Polistik Over sendromu, bazı cilt hastalıkları renk koyulaşması yapabilir.

Bazen de Vajina Beyazlatma işleminde lazer tedavisi sırasında ciltteki melanin pigmentini harekete geçirerek renk koyulaşmasına neden olabilir.

Genital Bölgenin Renginin Koyulaşması Sorun Yaratır Mı?
Fizyolojik olarak hiçbir sorun yaratmaz. Ancak bazı kadınlarda psikolojik sorunlar yaratıp cinsel hayatlarını olumsuz etkileyebilir.

Lazerle Vajina Beyazlatma Nedir?
Genital bölgenin çeşitli nedenlerle küçük ya da büyük alanlarda kararması vajinanın küçük ve büyük dudakları beyazlatma işlemi lazerle gerçekleşir. Bu günkü modern teknolojiyle renk açma, renk ağartma, genital bölge beyazlatma, gibi tedaviler uygulanmaktadır.

Dış genital alanda renk açma aynı zamanda vajina sıkılaştırma da yapar.

Lazerle Vajina Beyazlatma İşlemi Zararlı Mıdır?
Hayır, lazerle Vajina Beyazlatma zararlı değildir. Lazer ışını cilde yalnızca 3-4 mm. içeriye girer. Adet düzensizliği, kısırlık ya da cinsel isteksizlik gibi herhangi bir yan etkisi kesinlikle yoktur. Tabii yine de bu işlem tecrübeli bir doktor tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde cilt yanabilir.

Lazerle Vajina Beyazlatma Nasıl Olur?
Vajina Beyazlatma işlemi yaklaşık 0-15 dakika zaman alır. Vajina Beyazlatma tedavisi sırasında lokal anestezi uygulanır. Lazer uygulama sırasında melanosit hücreler tahrip edilir. Çünkü esmerleşmeye neden olan melannositler melanin pigmentini üretir. İşlem tek seansla olur. Ancak bazen bu seans sayısı kişinin cilt özelliklerine göre değişir.

Vajina Beyazlatma tedavisinden sonra kişi hemen günlük hayatına dönebilir. Yürüyüşünde bir değişiklik olmaz, dışarıdan fark edilmez.

Lazerle Vajina Beyazlatma Sonrasında Neler Yapmak Gerekir?
Vajina Beyazlatma sonrasında doktorun önereceği medikal kremler kullanmak önemlidir. Tedavi sonrasında bir süre kızarıklık, şişme(ödem), geçici kararma gibi özellikler görülebilir. Ancak 3-4 gün sonra ciltteki üst deri kurur, soyulur, dökülür ve sonra yeni deri ortaya çıkar. Yenilenen bu deri dokusu parlak renkte, daha canlı, açık renklidir.

Vajina Beyazlatma Sonrası Cinsel Hayat Ne Zaman Başlamalı?
Lazerle beyazlatma işlemi sonrası ödem, kızarıklık gibi etkiler geçip yeni cilt ortaya çıktığında cinsel ilişki başlayabilir. Yani yaklaşık 1 hafta sonra cinsel hayata dönülür.

No Comments

Post A Comment