Cinsel Terapi Fiyatları 2023

Cinsel Terapi Fiyatları 2022

Cinsel Terapi Fiyatları 2023

Terapi maliyeti ihtiyacınız olan seans sayısına göre artabilir veya azalabilir. Her hasta için farklı seans süreleri uygulanmaktadır. Cinsel terapi fiyatları, sizin olanak ve yaşadığınız soruna bağlı olarak terapistinizle yapacağınız görüşmede belirleyeceğiniz bir konudur. Güncel fiyatlar ancak klinikler veya sağlık kuruluşlarından alınabilir. Terapistin uzmanlığı ve tecrübesi popülerliğini arttırır ve bu fiyatları etkileyebilir.  Bu nedenle güncel fiyatlar dan bahsetmek çok da doğru olmayacaktır.

Cinsel Terapi Çeşitleri Nelerdir?

Çeşitli cinsel terapi biçimlerinin yardımıyla hem bireyler hem de çiftler tarafından çeşitli cinsel sorunlar ele alınabilir. Bunlar şunlardan oluşabilir:

 • Bilişsel-davranışçı terapi: Bu tedavi şekli, hastaların cinsel sorunlara neden olabilecek olumsuz düşünce kalıplarını ve davranışları tanımasına ve değiştirmesine yardımcı olmaya odaklanır.
 • Sistemik terapi: Bu tedavi şekli, bir çiftin veya ailenin ilişkilerinin ve dinamiklerinin nasıl cinsel sorunlara neden olabileceğine odaklanır.
 • Cinsel sorunlar, psikodinamik terapinin ana odak noktası olan bilinçdışı düşünce ve duygulardan etkilenebilir.
 • Cinsel sorunlar, bireylerin ve çiftlerin cinsel fonksiyonlarını ve tatminlerini geliştirmelerine yardımcı olacak çeşitli egzersizler ve teknikleri de içerebilen bu terapi türünün odak noktasıdır.
 • İlişki danışmanlığı: Bu tür bir terapi, çiftlerin bağlarını güçlendirmelerine ve iletişimlerini geliştirmelerine yardımcı olmaya odaklanır ve bu da sıklıkla cinsel sorunların çözülmesine yardımcı olur.

Cinsel Terapi Fiyatları Ne Kadar?

Cinsel terapi fiyatları kliniğe göre farklılık gösterir. Kliniğin bulunduğu konumu ya da kliniğin popülerliği fiyatların değişkenliğine neden olabilir. Çiftin durumuna göre seanslarda arttırılabilir ve seansların artışı fiyatlandırmalarda değişkenlik gösterebilir. Terapistler alanındaki popülerliği ve iş alanındaki tecrübesi hastalar tarafından daha çok tercih edilir. Terapistlerin deneyimi ve uzmanlığı fiyatlarda artış gösterebilir.

Cinsel Terapi Ücreti Kredi Kartı ile Ödenebilir mi?

Evet, cinsel terapi için ödeme yapmak için genellikle kredi kartı kullanabilirsiniz. Prosedürü özetlemek gerekirse:

 • Cinsel sorunları veya meseleleri ele almaya odaklanan bir terapi türüne cinsel terapi denir.
 • Cinsel terapi eğitimi almış ruh sağlığı uzmanları cinsel bozuklukları tedavi eder.
 • Ele alınan belirli konuya bağlı olarak, cinsel terapi seansları tek başına veya bir partnerle yapılabilir.
 • Cinsel terapinin maliyeti, terapiste, ortama ve sunulan terapi türüne bağlı olarak değişebilir.
 • Cinsel terapistlerin çoğu ister şahsen ister çevrimiçi olsun, ödeme için kredi kartlarını kabul eder.
 • Kredi kartıyla ödeme yapmak için genellikle terapiste kart numarası, son kullanma tarihi ve güvenlik kodu dahil olmak üzere kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekebilir.
 • Masraf, terapist ödemeyi işleme koyduktan sonra kredi kartı ekstrenizde görünecektir.
 • Ödeme olarak nakit veya çek alan bazı cinsel terapistler de vardır.
 • Sağlık sigortanız varsa cinsel terapi masraflarınız kısmen veya tamamen sigorta tipine göre karşılanabilir.
 • Ücretler ve ödeme seçenekleri konusunda rahat olduğunuzdan emin olmak için, cinsel terapiye başlamadan önce terapistle maliyet ve ödeme seçeneklerini görüşmeniz çok önemlidir.

Özel Hastanelerde Cinsel Terapiyi Sigorta Karşılıyor mu?

Sigortanın özel hastanelerde cinsel terapiyi kapsayıp kapsamadığı, kişinin sigorta planının özelliklerine bağlıdır. Özel hastanede cinsel terapi bazı sigorta planları tarafından kapsanabilir, ancak diğerleri tarafından kapsanmayabilir. Planlarının bu tür bir terapiyi kapsayıp kapsamadığını öğrenmek için, insanların sigorta şirketleriyle iletişime geçmeleri en iyisidir.

Cinsel terapi adı verilen bir terapi şekli hem bireylere hem de çiftlere cinsellik ve cinsel sağlıklarıyla ilgili sorunları çözmede yardımcı olmayı amaçlar. Cinsel istek, uyarılma, orgazm veya diğer cinsel sorunlarla mücadele edenler için bu terapi yardımcı olabilir. Cinsel istismara uğramış veya cinsel travma yaşamış kişiler cinsel terapiden yararlanabilir.

Cinsel terapi, genellikle özel hastanelerde, ruh sağlığının bu dalına odaklanan lisanslı terapistler tarafından sağlanır. Bireylere ve çiftlere cinsel sorunlarında yardımcı olmak için bu terapistler konuşma terapisi, psikoeğitim ve diğer terapötik yöntemler gibi bir dizi teknik kullanabilirler.

Genel olarak, bir kişinin sigorta planı, özel hastanelerdeki cinsel terapinin sigorta kapsamında olup olmadığını belirler. İnsanların bu tür bir tedavinin poliçeleri kapsamında olup olmadığını sigorta şirketlerine danışmaları çok önemlidir.

Özel Hastanelerde Cinsel Terapi Ne Kadar?

Özel hastanelerde cinsel terapi ücretleri diğer sağlık kuruluşlarına göre fiyatları artabilir. Seansların etkinliği ve hastaların memnuniyeti birçok kişinin özel hastaneleri ve klinikleri seçmesine neden olur. Genellikle hastaneden hastaneye değişen fiyat aralığı vardır. Fiyatlar terapistin popülerliğine bağlı olarak değişebilir. Ayrıca hastanenin veya kliniğin bulunduğu bölge terapi ücretlerinde etki gösterecektir.

Cinsel Terapi Devlet Hastanesinde Yapılır mı?

Devlet hastaneleri cinsel terapi sağlayabilir, ancak bu tesise ve kalifiye terapistlerin mevcudiyetine bağlı olacaktır. Cinsel terapi tipik olarak bir devlet hastanesi ortamında sunulmaz, bunun yerine özel muayenehanelerdeki özel terapistler tarafından sunulur. Cinsel terapi, bir devlet hastanesinde sunuluyorsa, bu alanda uzmanlık eğitimi almış bir grup ruh sağlığı uzmanı tarafından sağlanır. Cinsel terapi almakla ilgileniyorsanız, uygunluk durumunu ve hizmetlerini bir devlet hastanesinde sağlayıp sağlamadıklarını öğrenmek için doğrudan bir terapistle iletişime geçmeniz en iyisidir. 

Avatar
Can Postacı
info@drcanpostaci.com

İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden 1986 yılında mezun olan Can Postacı, 1993’te Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1990 yılında Barselona’da Hospital Princeps de Espagna, Genel Cerrahi Kliniği’nde eğitim alan Postacı, 1991’de ise İtalya’da Bologna Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kadın Doğum Kliniği’nde eğitim hayatına devam etmiştir. 2013’te Saint Petersburg-Florida, ABD’de Adam Ostrezenski ‘İleri Kozmetik-Plastik Jinekoloji’ Eğitimi’ni de alan Can Postacı, 2013’te HypnoBirthing (Mongan Yöntemi) Eğitimi, Tampa-Florida, ABD Ve 2014’te KUHD ve Yeditepe Üniversitesi’nde hipnoz eğitimlerini bitirdi..

No Comments

Post A Comment