Genital Estetik Fiyatları 2023

Genital Estetik Fiyatları 2022

Genital Estetik Fiyatları 2023

2023 yılında genital estetik fiyatları %30 artmıştır. Sadece vajinal daraltma ve vajinal genişletme prosedürleri tipik olarak diğerlerinden daha ucuzdur. İşlemin zorluk derecesine göre anestezi şeklinde kullanılan malzemeler Genital Estetik işlemlerinin fiyatını belirlemek için kullanılmaktadır. Bununla birlikte bir diğer kriter de hekimin fiyat politikasıdır.

Genital Estetik Çeşitleri Nelerdir?

Kadınlar için genital estetik cerrahi, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde gelir:

 • İç dudakları yeniden şekillendirmek için yapılan ameliyat, labioplasti (“dudaklar” veya vajinal açıklığın etrafındaki deri kıvrımları) olarak bilinir.
 • Klitorisi örten deri kıvrımı olan klitoris başlığının ameliyatla küçültülmesi,
 • Vajinoplasti: genellikle doğumdan sonra yapılan vajinal daraltma ameliyatı,
 • Vajinal açıklığı kısmen kapatan zar olan kızlık zarını yeniden yapılandırmak veya onarmak için yapılan ameliyat, kızlık zarı dikimi olarak bilinir.
 • G-spot amplifikasyonu: G-hassasiyet noktasını (cinsel zevkle ilişkili olduğuna inanılan vajinanın bir bölgesi) artırmak için yapılan ameliyat
 • Kasık Liposuction: kasık bölgesindeki fazla yağı almak için yapılan ameliyat.

Bu prosedürlerin genellikle kozmetik nedenlerle yapıldığını ve tıbbi olarak gerekli olmadığını hatırlamak önemlidir. Bu riskli ameliyatlardan bazılarını yalnızca lisanslı, deneyimli bir doktor gerçekleştirmelidir. Herhangi bir genital cerrahiye karar vermeden önce bir tıp uzmanına danışmak her zaman iyi bir fikirdir.

Genital Estetik Fiyatları Ne Kadar?

Genital estetiğin fiyatlarını etkileyen en önemli faktör yapılacak ameliyatın şeklidir. Genital bölge estetik ameliyatlarında tek bir bölge ya da birden fazla bölge aynı seansta düzeltilebilir. Sadece labioplasti ameliyatı, iç dudak ameliyatı, dış dudak ameliyatı veya vajinal estetik yapılabilir ve her iki işlem de aynı seansta yapılabilir. Bu nedenle Genital Estetiğin maliyeti değişkenlik göstermektedir. Genital estetik ameliyatı fiyatları ameliyat çeşitlerine göre belirlenirse hastalar beklenmedik ek ücretler karşılaşmayacaktır. Genital estetik ameliyatı olmadan önce, işlemin tekniği, düzeltilecek bölgeleri ve maliyeti hakkında bilgi alınmalıdır.

Genital Estetik Ücreti Kredi Kartı ile Ödenebilir mi?

Genel olarak kadın genital estetik ameliyatı gibi tıbbi işlemler için ödeme yapmak için kredi kartları kullanılabilir. Prosedürün yürütüldüğü klinik veya hastane, bunun nasıl gerçekleştirilebileceğinin ayrıntılarını belirleyecektir. Kadın genital estetik ameliyatı için aşağıdaki yollardan biriyle ödeme yapmak için kredi kartı kullanabilirsiniz:

 • İşlemin yapıldığı klinik veya hastanede doğrudan kredi kartı ile ödeme kabulü mümkündür. Prosedürü planladığınızda veya ameliyat için check-in yaptığınızda, kliniğe veya hastaneye kredi kartı ile satın alım yapmanız yeterlidir.
 • Kadın genital estetik ameliyatı da dahil olmak üzere tıbbi prosedürler için finansman seçenekleri sunan bir üçüncü taraf finansman işletmesi, klinik veya hastane ile işbirliği yapabilir. Bu senaryoda, finansman için dış şirkete başvurur ve finansman için kredi kartı ile ödeme yaparsınız.
 • Bazı kredi kartları, tıbbi prosedürler için zaman içinde faizsiz ödeme yapma olanağı da dahil olmak üzere tıbbi finansman için seçenekler sunar. Bu durumda bu tür bir finansman sağlayıp sağlamadıklarını ve eğer veriyorlarsa kredi kartınızı prosedür için ödeme yapmak için nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için kredi kartı şirketinizle iletişime geçmeniz gerekir.
 • Prosedür için nasıl ödeme yapmayı seçerseniz seçin, kadın genital estetik cerrahisinin maliyet ve avantajlarını dikkatli bir şekilde tartmanız ve ayrıca herhangi bir risk ve komplikasyonun tamamen farkında olduğunuzdan emin olmanız çok önemlidir. Ödeme prosedürünün yanı sıra olası ücretler veya masraflar hakkında tam olarak bilgi sahibi olmanız için, ameliyatın gerçekleştirileceği klinik veya hastaneye de finansman seçenekleriniz konusunda danışılmalıdır.

Özel Hastanelerde Genital Estetik Ameliyatını Sigorta Karşılıyor Mu?

Özel bir hastanede genital estetik ameliyatını kısmen veya tamamen karşılayabilen çok sayıda farklı sigorta planı vardır. Ancak söz konusu sigorta poliçesinin özellikleri, bu tür bir ameliyatın karşılanıp karşılanmayacağını belirleyecektir. Bu bilgilerden bazıları şöyledir:

 1. Estetik ameliyatlar tıbbi olarak gerekli görüldüğü takdirde bazı sağlık sigortası planları tarafından karşılanabilir. Poliçe, örneğin ameliyatın tıbbi bir durumu ele almak veya işlevsel bir sorunu düzeltmek için yapılması durumunda teminat sunabilir.
 2. Psikolojik nedenlerle yapılan estetik işlemler de bazı sigortalar kapsamında karşılanabilmektedir. Örneğin, vücut dismorfik bozukluğunu tedavi etmek veya hastanın zihinsel sağlığını iyileştirmek için yapılıyorsa, sigorta planı prosedürü karşılayabilir.
 3. Estetik prosedürler bazen bir poliçenin “seçmeli cerrahi” yararı kapsamında olabilir. Bu tür bir yardım, hasta tarafından talep edilen ancak tıbbın gerektirmediği işlemler için ödeme amaçlıdır.
 4. Genel olarak bakıldığında, ne tür ameliyatların kapsandığını ve hangi olası cepten harcamalardan sorumlu olabileceğinizi anlamak için sigorta poliçenizi dikkatlice okumanız çok önemlidir. Ek olarak, genital estetik cerrahi kapsamı hakkında özel sorular sormak için sigorta şirketinizle iletişime geçmek isteyebilirsiniz.

Özel Hastanelerde Genital Estetik Ameliyatı Ne Kadar?

Genital estetik fiyatları tercih edilen hastane, ameliyatın türü ve aynı seansta yapılacak işlem sayısına göre değişmektedir. Labioplasti ve basit vajinal estetik ameliyatları özel hastanelerde büyük hassasiyetle lokal anestezi ile yapılmaktadır. Sonuç olarak, özel hastanelerin fiyatları diğer sağlık kuruluşlarına göre daha yüksek olabilir. Doğru fiyat bilgisi için hastanelerde kontrolden sonra yapılacak ameliyata göre fiyat değişkenlik gösterecektir. Maliyet, kişiden kişiye ve kişinin isteğine göre değişkenlik gösterecektir. Tahminen bir fiyat vermek doğru olmayacaktır.

Genital Estetik Ameliyatı Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Tıbbi açıdan gerekli bir prosedürden ziyade kozmetik bir prosedür olarak görüldükleri için genellikle devlet hastanelerinde yapılmaz. Bunun yerine genellikle özel kliniklerde veya hastanelerde bu tür ameliyatlarda uzmanlaşmış eğitim almış jinekologlar veya plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir.

Avatar
Can Postacı
info@drcanpostaci.com

İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden 1986 yılında mezun olan Can Postacı, 1993’te Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1990 yılında Barselona’da Hospital Princeps de Espagna, Genel Cerrahi Kliniği’nde eğitim alan Postacı, 1991’de ise İtalya’da Bologna Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kadın Doğum Kliniği’nde eğitim hayatına devam etmiştir. 2013’te Saint Petersburg-Florida, ABD’de Adam Ostrezenski ‘İleri Kozmetik-Plastik Jinekoloji’ Eğitimi’ni de alan Can Postacı, 2013’te HypnoBirthing (Mongan Yöntemi) Eğitimi, Tampa-Florida, ABD Ve 2014’te KUHD ve Yeditepe Üniversitesi’nde hipnoz eğitimlerini bitirdi..

No Comments

Post A Comment