Genital Estetik Uzmanı İzmir

Genital Estetik Uzmanı İzmir

Genital estetik kaygısı her cinsiyetten kişilerin yaşadığı bir durumdur. Genital bölgelerinde veya cinsel organlarında rahatsızlık duydukları bir kısımdan dolayı yaşadıkları özgüven eksikliği ve cinsel problemlerden dolayı bu kişiler genital estetik uzmanlarına başvurmaktadırlar. Pek çok kişi doktor muayenesinden çekindiği ve çevresel faktörleri düşündüğü için bu kaygıyı kendi içerisinde yaşamaktadır ve çözüme kavuşturabilecekleri bu durumu görmezden gelmeye çalışarak bir uzman görüşüne başvurmayı reddetmektedir.

Genital estetik nedir?

Genital estetik, ağırlıklı olarak kadınların başvurmasına rağmen erkeklerinde başvurduğu. Her yaştan ve kesimden insanların duydukları kaygılardan dolayı tercih ettiği bir cerrahi müdahaledir.

Genital estetik çeşitleri nelerdir?

Genital estetik adı altında toplanan pek çok çeşit mevcuttur. Bu çeşitlerin hepsi cerrahi ortam gerektirmez. Bu çeşitleri listelememiz gerekirse aşağıdaki sonuca varabiliriz;

 • İç dudak estetiği
 • Dış dudak estetiği
 • Klitoral hudoplasti
 • Vajinoplasti
 • Perine estetiği
 • Vajina gençleştirme
 • Vulva beyazlatma
 • Mensplasti
 • Vajina daraltma
 • Kızlık zarı onarımı
 • Yağ dolgusu
 • Mezoterapi

Genital estetik ameliyatları kaç yaşından sonra yapılmaktadır?

Genital estetik ameliyatları için alt sınır yirmi yaş olarak görülür. Üst yaş sınırı yoktur. Alt yaş sınırının yirmi olmasının sebebi genital organların olgunlaşmaları ve gelişimlerini tamamlamaları yirmili yaşlarda olduğu içindir. Kadınlarda ihtiyaç duyulan her yaşta genital estetik ameliyatları uygulanabilir.

Genital estetik uzmanları kimlerdir? 

Genital estetik alanında ki deneyimleri ile uzmanlaşmış jinekologlar ve genel cerrahlar genital estetik ameliyatlarını gerçekleştirebilirler. Ancak genel cerrahların genetik estetik ameliyatlarını yapmaları için genital bölge ve genital organların anatomisi hakkında iyi derecede bilgi sahibi olmaları gerekir. 

Genital Estetik Uzmanı İzmir

Genital estetik için hangi doktora gidilir? 

Genital estetik için kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ya da jinekologları tercih etmeniz gerekmektedir. Genital estetik kadının vajinasının düzeltilmesi işlemidir. Kadının rahatsız olduğu alan neresi ise (iç dudak kısmının sarkması, çok ince dudak yapısı) hastanın isteğine uygun hale getirilmesidir. Bu operasyonun uygulanma amacı esas olarak kadın genital sisteminin labia minora (ya da dilerseniz labia minora) içinde bulunan deri kıvrımlarının boyutunu değiştirmektir.

Bazı doktorlara göre genital estetik ameliyatları, ilişki sırasında alınan zevkin azalması da dahil olmak üzere çeşitli sorunlara yol açabilen tamamen yararsız ameliyat olduğunu düşünmektedir. Genital estetik vajinada olan asimetrileri düzeltmek veya labia minoradaki fazla dokuları çıkarmak için kullanılan yöntemdir. Bu tür bir operasyon genellikle labia minora gevşediğinde veya farklı köken ve nitelikteki nedenlerle (örneğin yaşlanmaya bağlı nedenler, doğumsal nedenler, doğum sonucu, vb.) ortaya çıkar.

Genital estetik sonrası tavsiyeler nelerdir?

Genital estetik operasyonu sonrası doktorunuz sizi 1 ya da 2 gün hastanede misafir edebilir. Daha sonra taburcu olup tedavi sürecinize evinizde devam edersiniz. Genital estetik sonrası sizin alacağınız birkaç önlem iyileşme sürecini hızlandırma konusunda yardımcı olabilir.

 • Ameliyat sonrası 3 gün duş almanız önerilmez.
 • Genital estetik operasyonu ameliyat sonrası ciddi bakım ve hijyen isteyen bir operasyondur. Bu nedenle doktorunuzun önerdiği süre zarfında vajina temizliği yapmamalısınız.
 • Genital estetik ameliyatı sonrasında hamam, sauna ve deniz gibi enfeksiyon kapabilme ihtimalinizin olduğu yerlerden uzak durmalısınız.
 • Genital estetik sonrasında cinsel ilişkiden bir müddet kaçınmalısınız.
 • Kabız olmamanız gerektiği için lifli gıdalar tüketmelisiniz.
 • Doktorunuzun eğer reçete ettiği ilaçlar varsa mutlaka kullanmalı asla aksatmamalısınız.

Genital estetik işlemleri nelerdir?

Genital estetik işlemleri oldukça kapsamlı bir konudur. Öncelikle hastanın şikayetçi olduğu konular ve vajinasının nasıl olmasını istediği doktor açıkça anlamalıdır. Örneğin çok fazla normal doğum yapmış bir kadın için vajina daraltma (vajinoplasti) işlemi uygulanabilir.

Cinsel haz yaşayamayan kadınlar (genelde bu durum klitorisin uyarılamaması sonucu ortaya çıkar), vajinası sarkmış, yaşa bağlı kırışıklıklar meydana gelmiş ise labioplasti ameliyatı doktor tarafından uygun görülebilir. Klitoris her kadında değişiklik gösterebilir. Bazı kadınlarda klitoris büyüktür ve bu durumdan rahatsız olabilirler. Bu durumda da Kliteroplasti işlemi uygun görülebilir. Bu tür genital estetikler doktor tarafından hasta muayene edilip, sorunları dinlendikten sonra doktorun size en uygun tedavi yöntemini seçmesiyle olur. Bu nedenle her tedavi ve tedavi süreci kişiye özgüdür.

İzmir genital estetik ameliyat ücretleri ne kadar?

Diğer tüm tıbbi müdahalelerde de olduğu gibi genital estetik fiyatları da bölgeden bölgeye, ilden ile ve kurumdan kuruma değişiklik göstermektedir. Bu faktörlerin yanında doktorunuz ve ekibinizin hizmet verdiği, işlemin uygulanacağı hastane de ücret konusunda değişikliğe neden olan faktörlerden biridir.

Örneğin İzmir’de göreceğiniz tedavinin ücreti ile İstanbul’da yaptıracağınız tedavi arasında bir fiyat farkı olması ihtimali yüksektir. Yukarıda listelemiş olduğumuz üzere birden fazla genital estetik çeşidi mevcuttur. Yani sizin şikayetiniz ve yaptırmak istediğiniz işlemin türü de fiyatta bir rol oynar.