İşlemler

FONKSİYONEL TIP

FONKSİYONEL TIP BAKIŞ AÇISI İLE KADIN HASTALIKLARINI NASIL DEĞERLENDİRİP – TEDAVİ EDİYORUM?

Adet Düzensizlikleri (Aşırı Yoğun Adet Görme, Sık Sık Adet Görme, Lekelenme Tarzı Kanamanın Sürekli Gelmesi vb.)

Erken Menarş (İlk Adetin Beklenenden Erken Olması)

Dismenore ve Premenstruel Sendrom

Polikistik Over Sendromu

Gebe Kalmakta Gecikme ya da Kalamama

Myomlar

Endometriozis

Tekrarlayan Kandida Enfeksiyonu

HPV ve Siğiller

Perimenapoz ve Menopoz

Detaylı Bilgi İçin

GEBELİK

 1. Gebelik takibi ve doğum (gebelik öncesi danışmanlık, beslenme, egzersiz, hypnobirthing çalışması, nefes çalışması, 4 boyutlu ultrason, ikili test, anomali taraması( hem 1. Hem de 2. Trimestır), doğal doğum, ağrısız doğum, suda doğum, sezeryan, doğum sonrası aile planlaması)

Gebe kalmak için ideal zaman nasıl saptanır, bebeğimin cinsiyetini  belirleyebilir miyim?

Düşük riski ve önlenmesi, tekrarlayan düşüklerin saptanması ve tedavisi

Tarama testleri (ikili test, NIPT)

Detaylı Ultrason ile anomali taraması

Erken doğum riski değerlendirilmesi ve önlenmesi

Gebelik ve Diabet

Gebelik ve Hipertansiyon

Gebelik ve Tiroid Hastalıkları

Gebelik ve Uyku problemleri

 1. Gebelik sonlandırma; kürtaj (öncesinde detaylı bilgilendirme, vakum ile, kişinin mahremiyetine azami önem verme, günübirlik işlem)
 2. Dış gebelik tanı ve tedavisi (dış gebeliğin erken tanınması ve öncelikle ilaç tedavisi, gerekirse ameliyat ile tedavi)
Detaylı Bilgi İçin

GENİTAL ESTETİK OPERASYONLARI

 1. Labiaplasti (küçük dudakların-labium minus-ameliyat veya lazer ile küçültülmesi)
 2. Kızlık Zarı tamiri dikilmesi (kalıcı veya geçici, işlem sonrasında %100 memnuniyet)
 3. Vajinal daraltma (hem kadının hem de erkeğin cinsellikten daha fazla zevk alması, vajinal sarkmaların giderilmesi, tekrarlayan akıntıların azalması, görünüm olarak daha estetik olması, kişinin ruhen kendi ile barışması ve mutlu olması)
 4. G noktası aşısı (G-shot) (2013 Ekiminde, Amerika’nın Florida eyaletinde Prof.Dr.Adam Ostrezenski’den eğitim aldım)
 5. Genital büyük dudakların (labium majus) operasyonları ve girişimleri (Cerrahi veya lazer ile büyük dudakların küçültülmesi, sıkılaştırılması, büyük dudaklara dolgu)
 6. Vulva ve/veya vajene gençleştirme uygulaması (cildin daha genç ve sıkı hale gelmesi)
Detaylı Bilgi

LAZER İLE YAPILAN TEDAVİLER

 1. İdrar kaçırma; ameliyat olmadan, günlük işine devam ederek, hiç ağrı olmadan (idrar kaçırmanın tipine göre son derece iyi sonuç verir. 2019 Kozmetik Jinekoloji Kongresi’nde kendi tedavi ettiğim hastalarımda başarı oranı %85 civarında)
 2. Vajinal Daraltma (hem kadın hem erkek cinsel ilişkiyi daha fazla zevk alarak yaşar, aynı zamanda hafif ve orta şiddetteki sarkmaları toparlar, tekrarlayan vajinal akıntıları azaltır/sonlandırır, vajinal kuruluğu giderir ve ağrılı ilişkiyi ortadan kaldırır)
 3. Çatlak ve yara izi tedavisi (doğum sonrası, büyüme sırasında, kilo alıp verme veya hiçbir neden olmadan gelişen çatlaklarda, ameliyata veya yaralanmaya bağlı oluşan ve iz bırakan durumlarda) işlem sırasında ağrı olmaz, beraberinde cilt gençleştirme ile kombine ederek çok yüz güldürücü sonuçlar elde ediyorum. Aynı zamanda o bölgede sıkılaşma yapar.
 4. Genital bölge renk açılması (lazer veya tıbbi yöntemler ile tatmin edici sonuçlar, gerek görünüm gerekse kişinin kendini iyi hissetmesi için)
Detaylı Bilgi

JİNEKOLOJİK HASTALIKLARIN TAKİBİ VE TEDAVİSİ

 1. Miyom takip ve tedavisi; üreme çağındaki kadınların yaklaşık olarak %25’inde görülür. Her miyomu olan kadının ameliyat olması gerekmez. Menapoza girdikten sonra (adetten kesilme) %60-70 küçülür. Düzenli aralıklarla (6 ayda bir) takip etmek gerekir. İlaç tedavilerinden iyi sonuçlar alınabilmektedir. Kişinin uygun kiloya inmesi (fazla kilolu ise), egzersiz yapması, beslenmesine dikkat etmesi (turpgillerden zengin diyet, DIMJ), kabızlık varsa düzeltilmesi ile çok iyi sonuçlar-ameliyat yapılmadan-alınmaktadır.
 2. Endometriozis (çukulata kisti hastalığı), Adenomyozis (bunlar genelde vücutda östrojen fazlalığına bağlı olarak geliştiği için bütüncül olarak yaklaşmak gerekir. Ameliyat tedavinin çok önemli bir parçasıdır ve zordur. Deneyimli bir cerrahın yapması gerekir. Kişinin östrojen seviyesi, östrojenin yeterli atılımı yapılıyor mu (kişide kabızlık var mı?), vücudumuzun detoks organları iyi çalışıyor mu? Tüm yönleri ile ele alınmalı ve takip ve korunma buna göre yapılmalıdır.
 3. Siğil (Kondulom) tedavisi; elektrokoterizasyon, kriyoterapi, krem veya solüsyonlar ile siğiller kolaylıkla ortadan kaldırılır. Esas önemli nokta tekrarlamaması için ne yapılması gerektiğidir. Aynı zamanda kadınların bilinçaltına yerleşen rahimağzı (serviks) kanseri riskini en aza indirmek için ne yapılması gerektiğidir. En başta bağışıklık sistemini depğerlendirmek için tetkiklerin yapılması ve vitamin, mikrobesin ve takviye şeklinde desteklenmesi önemlidir. Daha detaylı bilgi ve tedavi yaklaşımı hekiminiz tarafından kişiye özel olarak yapılır.
 4. Adet düzensizliği, ağrılı adet görme ve premenstrüel sendrom; beraber veya tek başlarına olabilir. Tanıda detaylı hikaye ve tetkik önemlidir. Sadece ilaç tedavisi değil, aynı zamanda psikolojik olarak destek, uygun kilonun sağlanması, maruz kalınan östrojen benzeri maddelerin (ksenoöstrojenler; plastik, makyaj malzemeleri, kırmızı ve beyaz et, süt ve türevleri ve zirai ilaçlarda çok bulunabiliyor) diyetten ve günlük hayattan çıkartılması gerekir.
 5. Düzenli jinekolojik muayene ve kanser taraması; kadın kanserleri, rahimağzı kanseri, rahim kanseri, yumurtalık kanseri, meme kanseri başta olmak üzere, kadınlarda daha sık görülebilecek hastalıklar açısından (Haşimoto tiroiditi, Multipl Skleroz, daha ileri yaşlarda Alzheimer gibi) değerlendirme ve gerekli tetkikler için yönlendirme
 6. Yumurtalık kistleri; sık görülür, çoğu fizyolojiktir, önemli olan iyi ve kötü huylu olanları ayırt etmek ve buna göre tedavi ve takibi düzenlemektir. Çoğu iyi huylu yumurtalık kisti ameliyata gerek kalmadan kendiliğinden ya da ilaç tedavisi ile kaybolur. Bu dönemde en önemli olan şey, tedaviye ek olarak güven vermek ve kaygı düzeyini azaltmaktır.
 7. Rahimağzı kanseri için aşılanma, (aşı hakkında bilgilendirme, aşının yapılması, takiplerin ne sıklıkta ve nasıl yapılacağı konusunda bilgilendirme), servikal erozyonlarda tedavi (elektrokoter, kriyoterapi, lazer tedavisi)
Detaylı Bilgi

CİLT GENÇLEŞTİRME UYGULAMALARI

 1. Cildin gençleşmesi, yeterli nemin sağlanması, kırışıklıkların giderilmesi
 2. Ağrı için kombine uygulama
 3. Saç dökülmesi (özellikle erkek tipi saç dökülmesi)
 4. Cilt gençleştirme uygulamaları (yüz, boyun, eller, dekolte bölgesi, vajen dış kısmı-vulva, vajen içine)
Detaylı Bilgi

CİNSEL İLİŞKİ İÇİN BİLGİLENDİRME ve CİNSEL FONKSİYON BOZUKLUKLARI

 1. Vajinismus
 2. Cinsel istekte azalma
 3. Cinsel ilişkide ağrı, yanma
 4. Orgazm olamama
Detaylı Bilgi

AİLE PLANLAMASI

Kişinin tıbbi ve psikolojik durumu göz önüne alınarak hangi yöntemin uygulanmasının daha iyi olacağı, ne sıklıkta kontrole geleceği, yöntem ile detaylı bilgilerin verilmesi, doğum kontrol yöntemi kullanırken gebe kalındığında ne yapılacağı ve benzeri birçok durum detaylı olarak konuşulur, soruları yanıtlanır ve kadının güven içinde, kaygılarından arındırılmış olarak yönteme başlaması sağlanır.

Detaylı Bilgi

İNFERTİLİTE (GEBE KALAMAMA) – AŞILAMA – TÜP BEBEK TEDAVİSİ

Düzenli olarak, korunmasız ilişkiye rağmen gebe kalamayan çiftlerin öncelikle detaylı değerlendirilmesi (3. Gün hormon tahlili, HSG ve Sperm analizi) daha sonra tedavi seçenekleri üzerinde çift ile görüşülmesi ve uygun tedaviye başlanması. Tüm bunlar zaten standart olan işlemlerdir. Çifte psikolojik destek, bitkisel ve tıbbi takviye verilmesi ve ek olarak isteyen çiftlerde hipnotik telkin ile tedavi  sürecine katkı sağlanması benim ek olarak sunduğum hizmetlerdir.

Yapılan tedaviler;

1.Yumurta büyümesi ve yumurtlama takibi ve planlı ilişki

2.Aşılama tedavisi

3.Tüp Bebek tedavisi

Detaylı Bilgi

MENAPOZ VE SONRASI

Menapoz; en son görülen adettir. Menapoza geçiş dönemi ve sonrası kadınlar açısından hayatın en güzel dönemlerinden bir tanesidir. Kemik erimesi, Kalp Damar hastalıkları ve daha uzun vadede Alzheimer riski açısından gerekli önlemler alınmasının  tam zamanıdır. Gebe kalma riski ortadan kalktığı için cinsel ilişki açısından en iyi dönemdir. Vajinal kuruluğa bağlı olarak gelişen ağrılı ilişki için tıbbi ve lazer tedavisi çok iyi çözümlerdir. Varolan veya gelişebilecek vajinal sarkmalar içinde doktorunuz size gerekli bilgileri ve tedavi seçeneklerini sunacaktır.

Detaylı Bilgi

RAHİM AĞZI (SERVİKS) KANSERİ VE DİĞER KADIN KANSERLERİNDEN KORUNMA VE TEDAVİSİ

Rahim ağzı kanseri kadınlar arasında en sık görülen 2. kanser türü olup, kansere % 98 oranında HPV (İnsan Papilloma Virüsü) neden olmaktadır.  Her 100 kadından en az 2’sinin hayatının bir döneminde rahim ağzı kanseri yakalandığı bilinmektedir. Bununla birlikte rahim ağzı kanserinekarşı alınan önlemlerle ile kadınların hayatları boyunca kanserle karşılaşmama oranı çok yüksektir.

Detaylı Bilgi

ÇATLAK TEDAVİSİ (LAZER, GENÇLEŞTİRME)

Deri çatlakları ( strialar)  dermişin, yani  orta tabakasının yırtılması sonucu oluşur, ilk evrelerinde leke tedavilerinde uygulanan yöntemler ile ortadan kaldırılması mümkün iken, ileri evrelerde skar tedavisi gerektirmektedir. Çatlaklar, genellikle aşırı kilo alıp verme durumlarında,  gebelikte,  bazı ilaçların kullanımında ve hormon tedavileri sonrası oluşmaktadır. Çatlakların en sık görüldüğü bölgeler ise karın, göğüsler, bel bölgesi, üst kollar, bacakların ve dizlerin iç kısımlarıdır. Özellikle doğum sonrası kadınların % 80 ‘inde çatlak oluşumu gözlemlenmektedir.

Detaylı Bilgi

[instagram-feed num=8 cols=4]