Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2023

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2022

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2023

Kızlık zarı dikimi fiyatları için kesin bir bilgi vermek doğru olmayacaktır.  Bu ücret klinikten kliniğe ya da hastaneden hastaneye göre değişmekle birlikte genellikle benzer aralıktadır. Fiyat aralığının nedeni, her hastanın tıbbi durumunun benzersiz olması ve geçici ve kalıcı dikiş ücretlerinin farklı olmasıdır.

Cerrahi işlemlerin ortalama maliyeti, hizmet verilen kişi ve kurumlara göre daha yüksek veya daha düşük olabilir. Hastadan hastaya ve doktordan doktora orta derecede fiyat farkı vardır. Bu bakımdan cerrahın tecrübesi ve başarısında her zaman belirleyici faktördür.

Kızlık Zarı Dikimi Çeşitleri Nelerdir?

Vajinanın açıklığını kısmen kaplayıcı ince bir zar olan kızlık zarının yeniden yapılandırılmasını veya onarılmasını gerektiren cerrahi bir prosedür olan himenoplasti, çeşitli şekillerde yapılır. Himenoplasti tiplerinde şunlar bulunur:

  • Onarıcı kızlık zarı estetiği: Bu işlem sırasında kızlık zarı onarılır veya daha önce olduğu gibi yeniden yapılır. Doğum, travma ya da başka nedenlerle kızlık zarı yırtılan ya da zarar gören kadınlara sıklıkla uygulanmaktadır.
  • Büyütme kızlık zarı estetiği: Bu işlem sırasında kızlık zarının büyütülmesi için vücudun başka bir bölgesinden alınan doku ya da yapay maddeler kullanılır. Bazen insanlar bunu tamamen kültürel veya bireysel nedenlerle gerçekleştirir.
  • İndirgeyici kızlık zarı estetiği: Bu işlem sayesinde fazla doku çıkarılarak kızlık zarının boyutu küçültülür. Seks sırasında yaşanan herhangi bir ağrı veya rahatsızlığı hafifletmek için yapılabilir.
  • Yeniden bakire estetiği: Kişiye yeniden bakire görüntüsü vermek amacıyla yapılan her türlü himenoplasti bu terimle anılır. Himenoplasti tıbbi olarak gerekli bir işlem değildir ve bekareti geri getiremez ki bu unutulmaması gereken önemli bir noktadır.
  • Himenoplasti, tıp camiası tarafından genel olarak kabul edilmeyen tartışmalı bir prosedürdür. Enfeksiyon, kanama ve yara izi gibi komplikasyonlara yol açabileceği düşünüldüğünde bazı uzmanlar gereksiz hatta zararlı olduğunu düşünüyor. Prosedürün etik ve sosyal sonuçları da dikkate alınmalıdır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları Ne Kadar?

Genellikle kızlık zarı dikimi ameliyatları kızlık zarı dikimi için lazer ya da cerrahi işlemler gibi çeşitli teknikler kullanılabilmekte ve bu durum fiyat farklılıklarına neden olabilmektedir. Maliyet, operasyonun geçici mi yoksa kalıcı bir teknik mi kullanılacağına göre değişir. Ayrıca kalıcı kızlık zarı dikiminin maliyeti, işlemin flep ile mi yoksa mikrocerrahi ile mi yapıldığına göre değişiklik gösterebilir.

Kızlık Zarı Dikimi Ücreti Kredi Kartı ile Ödenebilir mi?

Himenoplasti, birçok jinekolog ve plastik cerrahın hastalarına uyguladığı popüler bir prosedürdür. Bazı jinekologlar ve plastik cerrahlar kızlık zarı estetiği için kredi kartı ödemelerini kabul ederken bazıları kabul etmemektedir. Randevu almadan önce jinekoloğunuz veya cerrahınızla ödeme seçeneklerini gözden geçirmeniz çok önemlidir. Bazı cerrah ve jinekologlar tarafından ameliyat yapılmadan önce işlem ücretinin tamamının ödenmesi gerekebilir.

Himenoplasti için kredi kartı kullanmayı düşünüyorsanız, kredi kartı şirketi faiz işlemeye başlamadan önce tüm bakiyeyi ödeyebileceğinizden emin olun. Ayrıca, işlem sırasında kredi kartı kullanımıyla ilgili işlem ücreti veya yıllık yüzde oranı (APR) gibi ücretler veya maliyetler hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Prosedürü planlamadan önce, jinekoloğunuzun veya cerrahınızın ödeme için kredi kartlarını kabul edip etmediğini öğrenmek iyi bir fikirdir.

Özel Hastanelerde Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatını Sigorta Karşılıyor Mu?

Vajinanın açıklığını çevreleyen ince bir zar olan kızlık zarının yeniden inşasını veya onarımını gerektiren cerrahi bir prosedür olan himenoplasti, tipik olarak sigorta planları tarafından karşılanmayan seçmeli bir kozmetik prosedürün bir örneğidir. Elektif kozmetik işlemler, yalnızca estetik amaçlı yapılan ve tıbbi olarak gerekli olmayan işlemlerdir.

Yine de bu kuralın birkaç istisnası vardır. Sigorta, örneğin bir hastalık veya yaralanma nedeniyle zarar görmüş bir kızlık zarının onarımı için yapılırsa, himenoplasti için ödeme yapabilir. Bu gibi durumlarda, işlemin karşılanıp karşılanmadığını ve cepten ne gibi harcamalara katlanmak zorunda kalabileceğinizi öğrenmek için sigorta şirketinizle ve işlemi yapacak olan cerrah veya jinekologla özel durumunuzu görüşmeniz çok önemlidir.

Özel Hastanelerde Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Ne Kadar?

Kızlık zarı dikimi ameliyat fiyatları hastaneden hastaneye değişkenlik gösterir. Ayrıca hastanın hangi amaçla bunu yaptırmak isteğine bağlı olarak kızlık zarı dikimi ameliyatı kalıcı mı yoksa geçici olması durumunda fiyatlarında değişkenlik gösterir. Ameliyatın yapılacağı yöntem ayrıca fiyatı etkileyecektir. Bu nedenle kızlık dikimi ameliyatı için fiyat vermek doğru olmayacaktır. Aynı zamanda alanında uzmanlaşmış ve deneyime sahip uzman doktorların fiyatları biraz daha yüksek olacaktır. Özel hastane maliyeti, birçok faktörden dolayı değişkenlik gösterebilir. Hasta, doğrudan hekim veya sağlık kuruluşundan bilgi almalıdır. 

Kızlık Zarı Dikimi Ameliyatı Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Kızlık zarı dikimi genellikle kozmetik bir işlem olarak görüldüğü için devlet hastanelerinde yapılmaz. Devlet hastaneleri, himenoplasti gibi isteğe bağlı veya kozmetik prosedürler gerçekleştirmek yerine, kaynaklarını genellikle gerekli ve hayat kurtarıcı tıbbi tedavileri ve prosedürleri sağlamaya öncelik verir ve tahsis eder. Hastaların bu alanda yetkin uzmanlaşmış hekimlere sahip özel hastaneler de yaptırması daha olumlu sonuçlar verecektir. 

Avatar
Can Postacı
info@drcanpostaci.com

İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden 1986 yılında mezun olan Can Postacı, 1993’te Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1990 yılında Barselona’da Hospital Princeps de Espagna, Genel Cerrahi Kliniği’nde eğitim alan Postacı, 1991’de ise İtalya’da Bologna Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kadın Doğum Kliniği’nde eğitim hayatına devam etmiştir. 2013’te Saint Petersburg-Florida, ABD’de Adam Ostrezenski ‘İleri Kozmetik-Plastik Jinekoloji’ Eğitimi’ni de alan Can Postacı, 2013’te HypnoBirthing (Mongan Yöntemi) Eğitimi, Tampa-Florida, ABD Ve 2014’te KUHD ve Yeditepe Üniversitesi’nde hipnoz eğitimlerini bitirdi..

No Comments

Post A Comment