İzmir Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık Zarı Dikimi İzmir

Kızlık zarı nedir sorusunun cevabı şudur: Vajina içerisinde 2-4 cm içeride olan ve 2-3 mm kalınlığında, henüz cinsel ilişkide bulunmamış kadınlarda bulunan ince yapıdır. Doğal olarak kızlık zarının var oluş amacı tuvalet alışkanlığının gelişmemiş olduğu yaşlarda yumurtalıkları dışarıdan gelebilecek her türlü bakteriyel enfeksiyon risklerinden korumaktır.

İlerleyen yaşlarda bu işlevini yitiren kızlık zarı toplumsal olarak “bekaret” adıyla, yani henüz cinsel ilişkide bulunulmamış olduğu anlamıyla anılır. Tıbbi ismi ‘hymen’ olan bu zar, cinsel ilişki sırasında erkek cinsel organı tarafından, el kullanılarak ya da yabancı bir cismin temasıyla kalıcı deformasyona uğrar. Bu deformasyon sonucu bir miktar kan akışı görülür. Esnek yapıda olabilen hymen tiplerinde ise bu kanama görülmeyebilir. 

Kızlık zarı dikimi İzmir’de sağlık kuruluşları tarafından gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Bu tedaviye İzmir’deki muayenehane, klinik ve hastanelerde erişebilmeniz mümkündür.

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık zarı dikimi arzulanmamış cinsel ilişki sonrasında gelişen pişmanlık duygusu ya da vajina içerisinde kızlık zarını zedeleyecek birtakım kazalar sonucunda tercih edilen bir tür genital estetik operasyonudur. Hymenoplasti olarak da adlandırılan kızlık zarı dikimi operasyon çeşitleri, uzun süreli yani kalıcı veya kısa süreli yani geçici onarımlar olarak tercih edilebilir.

Kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonu genelde uzun süre cinsel ilişkide bulunmayı düşünmeyen kadınlar için; geçici kızlık zarı dikimi ise yakın zamanda cinsel ilişki planlayan kadınlar için uygundur. Ayrıca operasyon sonucunda ikinci bir deformasyonda tekrar kanama estetisyenler tarafından sağlanabilir. İşlemi gerçekleştirmek için lokal anestezi uygulanır ve hijyenik bir şekilde bakımı sürdürüldüğünde ağrı ve acı olmaksızın kısa sürede iyileşme gözlenir.

Geçici kızlık zarı dikimi için önerilen süre en az 7 gün öncesinde gerçekleşmesidir. İzmir bayraklı kızlık zarı dikimi için bayraklı içerisinde bulunan kliniklere ve kadın hastalıkları ve sağlığı uzmanlarına başvurulmalıdır.

İşlem Süresi 20-40 dakika arası
Anestezi Türü Lokal anestezi
İyileşme Süresi 4-6 hafta
İşe Dönüş Zamanı  – 
Yaş Sınırı 18 yaş üstü

Kızlık Zarı Dikimi İşlemleri Nelerdir?

Kızlık zarı dikimi operasyonu ortalama 15- 20 dakika sürmektedir. Hymenin yırtılan bölgesi önce kesilip daha sonra mikro cerrahi yöntemiyle yeniden bir araya getirilmektedir. Kızlık zarı dikimi ağrılı bir işlem değildir ve iyileşme süreci oldukça hızlıdır. İşlem sırasında hastaya lokal anestezi yapılır.

Operasyon sonrası hasta günlük hayatına devam edebilir. Sadece kızlık zarının dikildiği bölgede bir gerginlik hissede bu da gayet normal bir durumdur. Kızlık zarının çabuk iyileşme süreci ve hastanın kızlık zarının dikildiğinin doktorlar tarafından bile anlaşılamaması en olumlu yanlarından birisidir. Kızlık zarı dikiminin operasyon esnasında hiçbir riski yoktur. Ancak işlem sonrası taşıdığı riskler vardır.

Örneğin hastanın enfeksiyon kapması, sıcak su ile banyo yapması ve bu nedenle dikişlerde neme bağlı açılma meydana gelmesi, kabız olursa zorlanacağından ötürü ıkınma yaşaması ve bununla birlikte yine dikişlerde açılma görülebilmesi gibi sorunlar oluşabilir. Buna bağlı olarak operasyon sonrası doktorunuz size tavsiye ettiği her konuda titiz davranmanız, olası riskleri yok edebileceği gibi, eski hayatınıza daha çabuk dönebilmenizi de sağlayacaktır. 

Kızlık zarı dikimi sonrası tavsiyeler nelerdir?

  • Kızlık zarı dikimi sonrası aynı gün duş almanızda bir sakınca yoktur. Fakat 2 ay boyunca ayakta ve ılık su ile duş almanız gerekmektedir.
  • İşlem sonrası havuz, sauna, deniz veya hamam gibi enfeksiyon kapma ihtimaliniz olan yerlerden uzak durmanız gerekmektedir.
  • İşlem sonrası doktorunuzun belirttiği tarihlerde son kontrollerinizi aksatmamalısınız. Özellikle düğünden birkaç gün önce doktorunuz sizi tekrardan görmek isteyebilir.
  • Kızlık zarı dikimi sonrası çok şiddetli öksürmemeye dikkat etmelisiniz.
  • İşlem sonrası ağır egzersiz yapmamalısınız. Bacak arasında bulunan kasların aşırı çalışması ve ıkınmanızı gerektiren egzersizler yapılan işlemin zarar görmesin neden olabilir.

Kızlık Zarı Dikimi işlemi için hangi doktora gidilir?

Kızlık zarı dikimi için bir jinekolog hekim tarafından muayene olmanız gerekmektedir. Kızlık zarı asıl tıp denilen hymen denilen yapı vajinanın bir iki santim girişinde bulunan 1-2 mm’lik yapıdır. Kadınların bebeklik, çocukluk ve ergenlik döneminde olası enfeksiyon riskine karşı vajinanın girişini kaplayan mukoza bir yapıdır.

Kızlık zarı, Türkiye gibi birçok coğrafyada sağlık konusunun tamamen dışında olan konularda sembolleşmiştir. Bilgi kirliliği ve bilinçsizce yaklaşımlar, hymeni görevi dışında birçok anlam yüklemiştir. Bu nedenle kızlık zarı dikimi için başvuran birçok kadın bulunuyor. Bekaretin sembolü olan kızlık zarı, daha önce ilişki yaşamış kadınların bunu eşleriyle paylaşmak istememeleri sonucunda kızlık zarı dikimi yaptırmak istiyor. 

İzmir Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı Ne Kadar?

Kızlık zarı dikimi İzmir ili içerisinde kadın hastalıkları ve doğum branşında alanında uzman doktorlar tarafından muayene edilerek, genital estetik cerrahisi tarafından yapılmaktadır. Bu operasyon geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi opsiyonlarını bulunduğu için farklı fiyatlandırma kriterleri içermektedir. Ayrıca mutlaka alanında uzman doktorlar tarafından mikrocerrahi tekniği uygulandığı için maliyetler, ücretlendirmeyi etkileyecektir. 

Kızlık zarı dikimi talep eden kişi tarafından belirtilen süre faktörü çeşidine ve operasyonun boyutuna göre fiyat aralıkları değişkenlik göstermektedir. Bunun yanında vajinoplasti (vajina daraltma), labioplasti (iç dudak estetiği) gibi başka genital gençleştirme estetik operasyonların da işin içine dahil edilip edilmeyeceği ücretlendirme konusunda etkili olacaktır.