Rahim Filmi Fiyatları 2023

Rahim Filmi Fiyatları 2022

Rahim Filmi Fiyatları 2023

2023 yılında rahim filmi fiyatları çekildiği yere göre değişmektedir. Rahim filmi hastaneden hastaneye değişiklik gösterdiği için filmi çekeceğiniz hastane en kesin bilgiyi verecektir. Öncelikli olan ve herhangi bir hastane paketine dahil olan kişiler için bu fiyat değişiklik gösterebilir.

Jinekologlar sürekli bakım gerektiren hastalar için tüm muayene ve muayene ücretlerinin dahil olduğu paketlerden faydalanabilmektedir. Bu paket aynı zamanda hepsinde olmasa da bazı özel hastanelerde geçerli olan rahim filmi içermektedir. Özel hastanelerde 2022 yılı rahim filmi fiyatı belirlenmiş olup, tüm indirimler ve paketler dahildir. 2022 yılında hastanelerde rahim filminin fiyatı anestezi yapılıp yapılmadığına göre değişmektedir.

Rahim Filmi Çeşitleri Nelerdir?

Rahim ve çevresindeki yapıları görmek için kullanılabilecek çeşitli rahim filmi türleri vardır. Bunlar şunlardan oluşur:

  • Histerosalpingografi (HSG): Röntgen tetkikinden önce rahim ve fallop tüplerine özel bir boya enjekte edilir. Boya, röntgende görünerek tıp uzmanının hastayı muayene etmesini ve fallop tüpleri ile rahmin boyutunu, şeklini ve durumunu belirlemesini sağlar.
  • Sonohisterografi: Bu inceleme, ultrason teknolojisi kullanılarak rahmin içinin ince detaylı görüntülerini üretir. Serviks yoluyla, uterus astarının görselleştirilmesine ve herhangi bir anomalinin tanımlanmasına yardımcı olmak için uterusa az miktarda salin (tuzlu su) enjekte edilir.
  • Histeroskopi: Bu işlem sırasında histeroskop adı verilen ince, esnek teleskop benzeri bir alet rahim ağzından rahim içine sokulur. Histereskopun ışığı ve kamerası, doktorun rahmin içini görmesini ve gerekirse doku örnekleri toplamasını sağlar.
  • Manyetik rezonans görüntüleme (MR): Bu testte, rahim ve çevresinin kesin görüntülerini elde etmek için yoğun bir manyetik alan ve radyo dalgaları kullanılır. Yapısal düzensizlikleri aramak veya cerrahi planlamaya yardımcı olmak için kullanılabilir.
  • Transvajinal ultrason: Bu testte kullanılan ultrason teknolojisi sayesinde rahim ve çevresindeki yapılar çok detaylı bir şekilde görülebilmektedir. Transvajinal ultrason yapmak için vajinaya küçük, taşınabilir bir cihaz (dönüştürücü) yerleştirilir. Görüntüler, dönüştürücü tarafından gönderilen ve alınan ses dalgaları kullanılarak bir bilgisayar ekranında üretilir.

Bu testler tipik olarak tıbbi bir ortamda radyolog veya jinekolog gibi bir sağlık uzmanı tarafından yapılır.

Rahim Filmi Fiyatları Ne Kadar?

Devlet hastanesinde veya özel hastanede rahim filmi çekimi yapılabilir. Özel sağlık sigortası olanlar ile ücreti kendisi tarafından ödenenler için farklı hesaplanmaktadır, çünkü herkesin ödediği katkı payı ve muayene ücreti farklılık göstermektedir. Bu filmin yapımı için daha güvenilir, altyapısı daha sağlam, bilgili ve yetenekli uzmanlarla çalışan kuruluşlar tercih edilmelidir. Kamu ve özel hastaneler rahim filminin maliyetini etkileyebilir.

Özel hastaneler arasında bile ücret farklılıkları vardır. Bu çekimler bazı özel hastanelerde son derece gelişmiş ekipmanlarla verilen hizmetlerden dolayı maliyetli olmaktadır. HSG çekiminin maliyeti, işlemin yapıldığı hastaneye göre değişir. Standart bir fiyat uygulaması olmamakla birlikte hastane fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir. Çekim sırasında şiddetli ağrı olma ihtimaline göre anestezi uygulanabilir. Dolayısıyla ücreti ve maliyeti de arttırır. İşlemin her ek bileşeni fiyatta artış gösterecektir.

Rahim Filmi Ücreti Kredi Kartı ile Ödenebilir mi?

İşlemin gerçekleştirildiği tesis veya sağlayıcının belirli politika ve prosedürlerine bağlı olarak rahim filmi ücretini kredi kartı ile ödemek mümkün olabilir. Prosedürden önce, tesis veya sağlayıcı ile kabul edilen ödeme yöntemlerini kontrol etmek her zaman önemlidir. Rahim filmi gibi hizmetler için, bazı tesislerin veya sağlayıcıların önceden veya hizmet sırasında ödeme yapılmasını gerektiren bir politikası olabilir.

Ön ödemenin gerekli olması halinde tesis veya hizmet sağlayıcının kredi kartı ödemelerini kabul etmesi mümkündür. Ek olarak, tesisin veya hizmet sağlayıcının çevrimiçi, nakit veya çekle yapılan ödemeleri kabul etmesi de düşünülebilir. Prosedürden önce, ödeme yapmaya hazır olduğunuzdan emin olmak için tesisin veya sağlayıcının kabul edilen ödeme yöntemleri listesini kontrol etmek önemlidir.

Özel Hastanelerde Rahim Filmini Sigorta Karşılıyor Mu?

Rahim filmi prosedürleri, genel olarak özel hastanelerde sigorta planları kapsamında olabilir, ancak bu, sigorta poliçenizin ayrıntılarına bağlı olacaktır. Planın neleri kapsadığını öğrenmek için sigorta şirketiyle iletişime geçmek çok önemlidir. Alınan tedavinin türü, durumun ciddiyeti ve sigortalının bireysel teminatı, teminatı etkileyebilecek değişkenlerdir. 

Rahim filmi prosedürleri, bazı sigorta planları tarafından tıbbi olarak gerekli bir hizmet olarak kapsanabilir, ancak diğerleri tarafından seçmeli veya kozmetik prosedürler olarak hariç tutulabilir.

Özel Hastanelerde Rahim Filmi Ne Kadar?

Özel hastanelerde tam bir rahim filmi için tam bir fiyat vermek mümkün değildir. Özel hastanenin konumu ve kalitesine göre artabilen bu fiyat aralığı, kişinin sosyal güvencesine göre de artıp azalabiliyor. Doktorunuz, hızlı geri dönüşlü bir rahim filmi çekmenizi isteyebilir. Bu sonucun hızlı bir şekilde alınabileceği kurumlardan olan özel hastanelerde talep edilen ücreti ödeyerek detaylı rahim filmi alabilirsiniz.

Birçok kişi, süreci hızlandırmak ve rahatsızlıklarına hızlı bir çözüm bulmak için özel hastanelerin sunduğu en yüksek fiyatları ödemeyi kabul edebilir. Rahim filmi ücretini ödedikten kısa bir süre sonra rahminizin filmi çekilecek ve sonuçları verilecektir.

Rahim Filmi Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Rahim filmi olarak da adlandırılan bir histerosalpingogram (HSG), rahim ve fallop tüplerinin içini görüntülemek için kullanılan bir tür X-ışını prosedürüdür. Genellikle hastane ortamında yapıldığı gibi bir devlet hastanesinde de yapılabilir.

Özel sağlık sigortası olmayan ya da özel bir hastanede işlem ücretini karşılayamayanlar için devlet hastanesinde işlem yaptırılabilir. Devlet hastaneleri tipik olarak, teşhis muayeneleri ve rahim filmi gibi prosedürler dahil olmak üzere genel halka bir dizi tıbbi hizmet sunar.

Avatar
Can Postacı
info@drcanpostaci.com

İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden 1986 yılında mezun olan Can Postacı, 1993’te Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1990 yılında Barselona’da Hospital Princeps de Espagna, Genel Cerrahi Kliniği’nde eğitim alan Postacı, 1991’de ise İtalya’da Bologna Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kadın Doğum Kliniği’nde eğitim hayatına devam etmiştir. 2013’te Saint Petersburg-Florida, ABD’de Adam Ostrezenski ‘İleri Kozmetik-Plastik Jinekoloji’ Eğitimi’ni de alan Can Postacı, 2013’te HypnoBirthing (Mongan Yöntemi) Eğitimi, Tampa-Florida, ABD Ve 2014’te KUHD ve Yeditepe Üniversitesi’nde hipnoz eğitimlerini bitirdi..

No Comments

Post A Comment