Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Fiyatları 2023

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Fiyatları 2022

Vajinoplasti (Vajina Daraltma) Fiyatları 2023

Halk geneli vajinoplasti (vajina daraltma) fiyatları hakkında yanlış fikirlere sahip olabilir. Fiyatların astronomik rakamlardan oluştuğu fikriyle de karşılaşılabilir. Ancak bu operasyondan faydalanmak için büyük bir bütçe ayırmaya gerek yoktur. Açıkçası, fiyatlar çeşitli değişkenlere göre değişebilir ve aynı fiyatlar tüm hastalar için geçerli olmayabilir.

Vajinoplasti veya vajinal daraltma ameliyat fiyatları bölgeden bölgeye ve hatta şehirden şehire farklılık gösterebilmektedir. Bu sürecin kalıcı ve verimli olabilmesi için bu görevi sıklıkla yapan doktorlardan bilgi alınması doğru olacaktır.

Vajinoplasti Çeşitleri Nelerdir?

Vajinanın yeniden yapılandırılmasını veya daraltılmasını gerektiren cerrahi bir prosedür olan Vajinoplastinin birçok çeşidi vardır. Bunlar ise şu şekildedir:

 • Labioplasti: Bu işlem sırasında labia (vajinayı çevreleyen deri kıvrımları) yeniden şekillendirilir veya küçültülür.
 • Vajinoplasti: Bu işlem sırasında vajinanın kasları ve dokuları sıkılaştırılır. Cinsel tatmini artırmak veya doğum, yaşlanma veya diğer koşulların getirdiği sorunları düzeltmek için yapılabilir.
 • Himenoplasti: Bu işlem sırasında vajinal açıklığı kısmen kapatan ve kızlık zarı olarak bilinen ince zarın yeniden inşa edilmesi gerekir.
 • G noktası büyütme: G noktasının hassasiyetini arttırmak için bu işlem sırasında vajinanın ön duvarına (bazı kadınlarda cinsel açıdan hassas olduğuna inanılan bir bölge) bir madde enjekte edilir.
 • Klitoral başlık küçültme: Klitorisi kaplayan deri kıvrımı olan klitoral başlık, bu işlem sırasında fazla deriden arındırılmalıdır.
 • Vajinal gençleştirme: Bu işlem sırasında vajinadaki kaslar ve dokular sıkılaştırılır ve fazla deri de çıkarılır. Cinsel tatmini artırmak veya doğum, yaşlanma veya diğer koşulların getirdiği sorunları düzeltmek için yapılabilir.
 • Perineoplasti: Bu prosedür sırasında perine olarak bilinen anüs ve vulva arasındaki cilt yeniden inşa edilmelidir.
 • Monsplasti: Bu işlem sırasında kasık kemiğinin üzerindeki yağlı bölge olan mons pubis yeniden şekillendirilir veya küçültülür.
 • Kolporafi: Bu prosedür ile vajinal duvardaki yırtık veya başka bir kusur onarılır.

Vajinoplasti Fiyatları Ne Kadar?

Vajinoplasti bir diğer adı Vajinal daraltma fiyatları çeşitli faktörlere göre değişmektedir. Vajinoplasti fiyatları kesin olarak hasta görüşmelerinden sonra belirlenebilmektedir. Vajinoplasti ameliyat fiyatları hastaya uygulanacak cerrahi işlemin çeşidine, ameliyatın yapılacağı klinik veya hastane ortamına ve uygulanan anestezi tipine göre değişmektedir. Ayrıca fiyatların genellikle yüksek rakamlarla ulaşmadığını da belirtmek gerekiyor. Çok fazla para harcamadan Vajinoplasti ameliyatından faydalanmak mümkündür. 

Vajinoplasti fiyatları aynı seansta yapılan işlem sayısına göre değişiklik gösterebilir. Vajinoplasti ameliyat fiyatları farklı şehirlerde değişiklik gösterebilir. Diğer bölgelerde olduğu gibi Vajinoplasti ameliyatının maliyeti de cerraha, kliniğe ve hastaneye göre değişkenlik gösterir. Vajinoplasti ve diğer estetik işlemler öncesi ve sonrası cinsel danışmanlık veren yerler Vajinoplasti için farklı fiyatlar almaktadır. Bu konuda uzman doktor veya sağlık kuruluşlarıyla iletişime geçmek faydalı olacaktır.

Vajinoplasti Ücreti Kredi Kartı ile Ödenebilir mi?

Evet, vajinoplasti için ödeme yapmak için kredi kartı kullanılabilir. Bunlar şu şekildedir:

 • Sağlayıcı ile kontrol edin: Kredi kartı ödemelerinin kabul edilip edilmediğini sağlayıcı ile teyit etmek çok önemlidir. Bazı hizmet sağlayıcılar yalnızca nakit veya çek kabul edebilirken, bazıları da kredi kartı ve diğer ödeme yöntemlerini kabul edebilir.
 • Ücretleri göz önünde bulundurun: Kredi kartlarını kabul eden şirketler, sık sık alınan toplam tutarın yüzdesi gibi işlem ücretleri uygular. Bu ücretlerin maliyeti artabilir, bu nedenle bunları kredi kartı kullanmanın rahatlığına karşı tartmak önemlidir.
 • Hüküm ve koşulları okuyun: Olası ekstra ücret veya ücretleri anlamak için kredi kartının hüküm ve koşullarını dikkatlice okumak çok önemlidir.
 • Ödülleri kontrol edin: Bazı kredi kartları, seyahat rezervasyonu yapmak veya başka avantajlar elde etmek için kullanılabilecek nakit geri ödeme veya puanlarla alışveriş yapan kullanıcıları ödüllendirir. Bundan fayda sağlayabiliyorsanız, vajinoplasti için ödül kredi kartıyla ödeme yapmak mümkün olabilir.
 • Faiz oranını göz önünde bulundurun: Kredi kartlarıyla ilgili sıklıkla yüksek olan faiz oranları nedeniyle, bakiyenin her ay tam olarak ödenmemesi durumunda sizden faiz tahsil edilecektir. Vajinoplasti için ödeme yapmak üzere kredi kartı kullanmayı seçmeden önce, bakiyeyi tam olarak ödeyebileceğinize emin olmak çok önemlidir.

Özel Hastanelerde Vajinoplasti Ameliyatını Sigorta Karşılıyor Mu?

Özel hastanelerde vajinoplasti ameliyatı için sigorta kapsamı genellikle nadirdir. Vajinoplasti ameliyatının planınız kapsamında olup olmadığını sigorta şirketinizle kontrol etmek ilk adımdır. Neyin kapsandığını ve kapsanmadığını anlamak, sigorta planına bağlı olarak değişir. Sigorta poliçelerinin sıklıkla, bir prosedürün karşılanabilmesi için yerine getirilmesi gereken özel gereksinimleri vardır.

Örneğin bir vajinoplasti prosedürü, yalnızca tıbbi olarak gerekli görüldüğü takdirde bazı planlar kapsamında olabilir. Çoğu zaman, belirli prosedürler veya tedaviler sigorta planları kapsamında değildir. Vajinoplasti ameliyatının bunlardan biri olup olmadığını belirlemek için planınızın istisnalarını anlamak çok önemlidir. 

Bir prosedür bir sigorta planı tarafından karşılanmadan önce, ön provizyon gerekli olabilir. Bu, prosedürün gerçekleştirilebilmesi için önce sigorta şirketi onayı almanız gerektiğini gösterir. Sigortanız vajinoplasti ameliyatını karşılasa bile, yine de bir miktar borcunuz olabilir. Prosedürü yaptırıp yaptırmamaya karar vermeden önce olası cepten harcamalarınızın farkında olmanız çok önemlidir.

Özel Hastanelerde Vajinoplasti Ameliyatı Ne Kadar?

Vajinoplasti yani vajinal daraltma ameliyatının maliyeti detaylı bir muayene sonrasında belirlenir. Maliyet, ameliyatın boyutuna, kullanılan anestezi tipine ve gerçekleştirileceği hastaneye göre değişir. Özel hastanelerde başarıyla uygulanan bu yöntem son zamanlarda yaygınlaştığı için hastalar uygun fiyatlara ulaşabilmektedir.

Hastanın isteği üzerine ameliyat sırasında kızlık zarı dikimi, vajinal beyazlatma işlemleri uygulatabilir. Ek işlemler hastanın isteğine bağlıdır. Bu nedenler seans sayıları arttırılabilir. Ayrıca bazı hastalar daha fazla seans geçirdikleri için daha yüksek maliyetler ödeyebilir. Özel hastanelerin kendine has özelliklerinden dolayı fiyatların hastaneden hastaneye farklılık göstermesi mümkündür. Doğru fiyat bilgisi için doğrudan hastane veya doktorla görüşülmesi gerekir.

Vajinoplasti Ameliyatı Devlet Hastanesinde Yapılır Mı?

Vajinoplasti olarak bilinen, vajinal gençleştirme veya vajinal rekonstrüksiyon ameliyatı olarak da adlandırılan cerrahi prosedür, vajinal doku ve kasların yeniden şekillendirilmesini ve sıkılaşmasını içerir. Vajinoplasti tipik olarak özel bir klinikte veya hastanede yapılır, ancak bazen bir devlet hastanesinde de yapılabilir. Ülkeye ve hastaneye bağlı olarak, vajinoplasti devlet hastanelerinde sunulabilir veya sunulmayabilir. Tedavi seçenekleri ve prosedürün yeri, lisanslı bir sağlık uzmanıyla konuşulmalıdır.

Avatar
Can Postacı
info@drcanpostaci.com

İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden 1986 yılında mezun olan Can Postacı, 1993’te Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. 1990 yılında Barselona’da Hospital Princeps de Espagna, Genel Cerrahi Kliniği’nde eğitim alan Postacı, 1991’de ise İtalya’da Bologna Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kadın Doğum Kliniği’nde eğitim hayatına devam etmiştir. 2013’te Saint Petersburg-Florida, ABD’de Adam Ostrezenski ‘İleri Kozmetik-Plastik Jinekoloji’ Eğitimi’ni de alan Can Postacı, 2013’te HypnoBirthing (Mongan Yöntemi) Eğitimi, Tampa-Florida, ABD Ve 2014’te KUHD ve Yeditepe Üniversitesi’nde hipnoz eğitimlerini bitirdi..

No Comments

Post A Comment